Romowie pobili Polaka. Skazani za napaść na tle narodowościowym

Rok temu siedmiu Romów pobiło Polaka przed dworcem kolejowym w Brzegu. Podczas śledztwa wyznali, że zaatakowali mężczyznę, bo nie powinien żenić się z Romką. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty.

W sierpni ubiegłego roku doszło do pobicia przed dworcem kolejowym w Brzegu. Krzysztof O., gdy wysiadał z taksówki, został uderzony butelką w głowę. Później siedmiu Romów biło go i kopało, a gdy poszkodowany leżał nieprzytomny, jeden z napastników ukradł mu telefon i próbował sprzedać.

Problemem okazało się małżeństwo pobitego. Jego żona wcześniej była konkubiną jednego z agresorów. Gdy ten trafił do więzienia, kobieta wyszła za mąż za Krzysztofa O. Podczas przesłuchania oskarżeni przyznali, że Polak nie powinien żenić się z Romką.

Mężczyźni przed sądem wyjaśnili, że nie chcieli pobić poszkodowanego i że nie mają również nic przeciwko polsko-romskim małżeństwom. Jednak nie potrafili racjonalnie wytłumaczyć, dlaczego zaatakowali Polaka. Sąd Okręgowy w Opolu uznał ich za winnych napaści na tle narodowościowym i skazał na kary od pół roku do dwóch lat więzienia. Wyrok jest nieprawomocny.

dodany 2018-09-07 09:54 przez MJS

źródło: Własny

Komentarze:

Nie ma żadnych komentarzy.
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją