Na ulice Opola wyjadą nowe autobusy miejskie

We wtorek (8 maja) Miejski Zakład Komunikacji odebrał pierwszą dostawę nowych autobusów miejskich marki MAN. Wkrótce na ulicach Opola pojawią się pojazdy, posiadające m.in. udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i monitoring.

Już pod koniec maja na ulice Opola wyjedzie 15 autobusów przegubowych 18-metrowych klasy MEGA i 13 autobusów 12-metrowych klasy MAXI. Nowe pojazdy zostały zakupione w ramach największego projektu miasta - "Czysta komunikacja publiczna - zwiększenie mobilności mieszkańców Aglomeracji Opolskiej oraz modernizacja Infrastruktury towarzyszącej transportowi publicznemu - etap I". Jego koszt przekracza nieco 36,5 mln zł. Są to pierwsze z trzech zakupów nowych autobusów. Łącznie tabor zasili 61 nowych pojazdów.

Nowoczesne autobusy posiadają udogodnienia dla pasażerów niepełnosprawnych, monitoring, punkty USB, internet LTE, a także przycisk "STOP" z napisem w alfabecie Braille'a. Większy pojazd przegubowy zmieści nawet 147 pasażerów, a mniejszy prawie 100.

Jednak zakup wiąże się nie tylko z poprawą komfortu pasażerów, ale również z korzyścią dla środowiska. Po zrealizowaniu wszystkich etapów projektu po Opolu nie będą już jeździły autobusy z napędami o normach Euro4 i niższymi. Nowe będą spełniały normy emisji spalin Euro5 i Euro6.

Nowe pojazdy na ulicach miasta pojawią się pod koniec maja. Inwestycja jest dofinansowana ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Jego kwota to 118 mln zł.

dodany 2018-05-09 11:24 przez MJS

źródło: Własny

Komentarze:

MPK OPOLE Piszecie o nowych Manach a na zdjęciu solaris?
2018-06-02 23:24
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją