Nikt nie chce dokończyć przebudowy remizy w Opolu Szczepanowicach

Przebudowa niewielkiej remizy w Opolu Szczepanowicach trwa już od wiosny 2016 r. Miasto ogłosiło przetarg, po tym, jak wypowiedziało umowę poprzedniemu wykonawcy, ale nie przystąpiła do niego żadna firma.

Kolejny przetarg na dokończenie prac remontowych był konieczny, bo urząd miasta jesienią 2017 r. wypowiedział umowę wykonawcy przebudowy. Administracją remizy zajmują się strażacy ochotnicy, którzy nie byli zadowoleni z jakości wykonanych prac i zaproponowanych terminów. Problem ten zauważyli również urzędnicy z urzędu miasta. Mimo wielu przeprowadzonych rozmów i interwencji, strony nie doszły do porozumienia. Dlatego po raz pierwszy od kilkunastu lat, urząd wypowiedział umowę wykonawcy. Naliczono także karę umowną, która ma wynosić 10 proc. kontraktu oszacowanego na 1,9 mln zł.

Po zerwaniu umowy urzędnicy musieli zlecić inwentaryzację wykonanych już prac. Następnie mogli ogłosić kolejny przetarg na dokończenie prac. Niestety, do przetargu nie zgłosiła się żadna firma.

Dzięki przebudowie w remizie miały powstać nowe szatnie, klatka schodowa i duży garaż. Radni dzielnicy Szczepanowice-Wójtowa Wieś planują także kolejne inwestycje. Zwrócili się już do miasta z prośbą o zakup zabudowań klubu sportowego Start, znajdujących się w pobliżu remizy.

dodany 2018-04-23 10:20 przez MJS

źródło: Własny

Komentarze:

Nie ma żadnych komentarzy.
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją