Finał konkursu lingwistycznego - Poliglota 2012

Trzydziestu białostockich gimnazjalistów weźmie udział w poniedziałkowym finale międzyszkolnego konkursu językowego Poliglota 2012. Najlepsi muszą wykazać się znakomitą znajomością aż dwóch języków ? w mowie i piśmie.

Przedsięwzięciu patronuje Kuratorium Oświaty w Białymstoku, Instytut Francais Pologne, Uniwersytet Białostocki (wydział katedry neofilologii) oraz Radio I. Głównym organizatorem jest Zespół Szkół Społecznych STO przy ul. Fabrycznej w Białymstoku, Społeczne Koło Terenowe nr 91 STO we współpracy z białostockim oddziałem stowarzyszenia PROF-EUROPE. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół gimnazjalnych województwa podlaskiego.

- Jego uczestnikami są gimnazjaliści, którzy w bardzo dobrym stopniu opanowali nie tylko gramatykę dwóch wybranych języków obcych i posługują się bogatym słownictwem oraz poprawną wymową, ale też umieją wypowiedzieć się na tematy z życia codziennego i posiadają rozległą wiedzę o krajach dwóch wybranych obszarów językowych ? mówi Ewa Tyburczy z Zespołu Szkół Społecznych STO przy ul. Fabrycznej, organizatorka konkursu.

Podczas konkursu młodzież sprawdza swoje umiejętności w dwóch językach: angielskim oraz do wyboru - francuskim lub niemieckim. Konkurs przebiegał w trzech etapach - od eliminacji szkolnych, poprzez zmagania międzyszkolne, po finał, do którego zakwalifikowało się 30 najlepszych poliglotów. Ostateczny sprawdzian składa się z dwóch części- pisemnej (test w formie pisemnej i dyktando) oraz ustnej ? prezentacji multimedialnej, komentowanej w dwóch językach.

Uczestnicy konkursu podkreślają zgodnie, że udział w konkursie to dla nich głównie potwierdzenie własnych umiejętności.

- Możemy sprawdzić się i porównać swoje osiągnięcia, a wyzwanie jest tym większe, że potrzebna jest znajomość dwóch języków. Po raz pierwszy spotkałem się z takim konkursem. To duża satysfakcja? mówi Kuba z jednego z białostockich gimnazjów.

Najlepsi zdobędą nagrody główne - semestralne kursy językowe w białostockich szkołach językowych oraz nagrody rzeczowe. Finał odbędzie się 2 kwietnia w Społecznym Gimnazjum nr 8 STO w Białymstoku, przy Fabrycznej 10, w godz. 9- 13. Rozstrzygnięcie konkursu, wręczenie nagród i program artystyczny w wykonaniu młodzieży? w godz. 13 -14.

z miasta Białystok

dodany 2012-03-30 17:28 przez maszmedia

źródło: własne

Komentarze:

Nie ma żadnych komentarzy.
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją