Wyłudzali pieniądze, zostali zatrzymani

Olescy policjanci zatrzymali 3 osoby podejrzane o wyłudzenie pieniędzy od osób chcących podjąć pracę za granicą. Wobec całej trójki prokurator zastosował dozór Policji i zakaz opuszczania kraju. Za oszustwa grozi im kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Olescy policjanci otrzymali zgłoszenie od osoby oszukanej przez pośredników pracy za granicą. Funkcjonariusze sprawdzili to zgłoszenie i okazało się, że osoba podszywająca się pod legalnie działającą firmę pośrednictwa pracy z Opola na jednym z portali internetowych umieściła ogłoszenie dotyczące pracy za granicą. Osoby chętne do podjęcia pracy podczas kontaktu telefonicznego instruowano o konieczności wpłacenia pieniędzy na poczet pokrycia kosztów przejazdu do miejsca przyszłej pracy. Wpłaty miały być przesyłane na podawany podczas tej rozmowy adres w Oleśnie. Następnie po wysłaniu przekazu z pieniędzmi dalszy kontakt z pośrednikiem się urywał.

Olescy policjanci już kilka godzin po zgłoszeniu ustalili domniemanych sprawców tych oszustw. Byli to dwaj mężczyźni oraz kobieta. Zatrzymani to mieszkańcy powiatu oleskiego w wieku od 22 do 34 lat.

Jak ustalili śledczy, podejrzani w ten sposób oszukali trzy osoby wyłudzając w sumie 850 złotych. Jednak prowadzący sprawę policjanci nie wykluczają, że oszukanych w ten sposób osób może być więcej. W miniony piątek (1 lipca) Prokurator Rejonowy w Oleśnie wobec całe trójki podejrzanych zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji oraz zakazu opuszczania kraju. Teraz oszustom grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

dodany 2011-07-04 12:05 przez iwona.kaminska

źródło: KWP Opole/własne

Komentarze:

Nie ma żadnych komentarzy.
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją